Zawieszenie

pokaż kategorie

Jest to niezwykle istotny element każdego pojazdu. Odpowiada m.in. za bezpieczeństwo w czasie jazdy, komfort prowadzenia, a także przyczepność i stabilność w czasie skrętu. Układ zawieszenia wydaje się dość prostym elementem. Składa się jednak z wielu komponentów, takich jak m.in. amortyzatory samochodowe, a także ich mocowania. Podzespół musi jednak spełniać wiele osobnych, istotnych funkcji. Ustawienie zawieszenia i jego stan techniczny wpływają przede wszystkim na długość drogi hamowania i poprawność pracy systemów elektronicznych, wspomagających parkowanie i jazdę.

Układ zawieszenia

Zawieszenie samochodowe wpływa bezpośrednio na komfort jazdy i prowadzenie, a przez to na ogólne bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Zawieszenie kompensuje większość nierówności drogowych i przez to wymaga szczególnej troski. Amortyzatory samochodowe i mocowania redukują drgania, a także zapewniają właściwy kontaktu kół z nawierzchnią.

 

Dobre zawieszenie samochodowe likwiduje większość momentów oderwania się kół od jezdni wskutek przechyłów lub uskoków. W identyczny sposób powinno odpowiadać na zróżnicowane warunki obciążenia wynikające z ilości pasażerów bądź załadunku, prędkości jazdy, warunków atmosferycznych i właściwości przyczepności podłoża.

 

Zapewniamy szerokie spektrum części zawieszenia od renomowanych marek. Gwarantujemy, że każdy zakup w naszym serwisie będzie w 100% bezpieczny i pozwoli Ci na komfortową jazdę bez zmartwień. W razie wątpliwości warto skontaktować się z naszą obsługą klienta. Odpowiemy na wszelkie pytania!