Silnik

pokaż kategorie

Marka

Cena

  • 400,00 zł - 24 600,00 zł

Rok produkcji

Aktywne filtry

Części silnika i serwis

Układ napędowy i silnik stanowią serce pojazdu, które wprawia całą konstrukcję w ruch. Zasada jego działania polega na zmianie energii z paliwa w cylindrze na energię mechaniczną. Ciepło wytwarzane w czasie spalania paliwa powoduje, że gazy spalinowe we wnętrzu samochodu przemieszczają tłok, który za pomocą korbowodu wymusza obrót wału silnika.

 

Pod kątem użytkowym oznacza to, że silniki spalinowe składają się z szeregu drobnych elementów, które wymagają regularnych przeglądów i szczególnej troski.

Poszczególne części silnika

Podstawowym elementem jest kadłub, w którym znajdują się cylindry z tłokami. Ponadto znajduje się tam wiele układów odpowiedzialnych za poszczególne funkcje, takie jak: układ korbowy, który odpowiada za ruch obrotowy wału korbowego; rozrząd kontrolujący napełnianie cylindrów paliwem i powietrzem; układ smarowania oraz wiele innych. Bardzo ważny jest również układ chłodzenia w przypadku silnika spalinowego, którego zadaniem jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury napędu oraz ekonomiczności jazdy.

Poszukujesz elementów zamiennych do swojego samochodu? Sprawdź naszą ofertę w sklepie internetowym! Oferujemy części silnika pochodzące wyłącznie od znanych i sprawdzonych producentów. Gwarantujemy bezpieczne zakupy w 100% bez żadnego ryzyka! Skontaktuj się, jeśli masz pytania lub wątpliwości. Nasi specjaliści doradzą Ci szczegółowo w kwestii wyboru silnika spalinowego lub części zamiennych.