Napęd

pokaż kategorie

Zadbaj o części samochodowe napędu!

Warto pamiętać, że auto to nie tylko silnik, ale też wiele części samochodowych, które wprawiają go w ruch. Pozwoli mu osiągnąć moc, ale nie przeniesie jej dalej i nie wprawi w ruch koła bez np. katalizatora bądź przegubu napędowego. Ten drugi to element, który wykorzystywany jest do transferu momentu obrotowego w pojeździe.

 

Każdy poszczególny podzespół stanowi elastyczne połączenie wszystkich elementów konstrukcyjnych. W przypadku przegubu napędowego będzie to łączenie wału lub półosi w miejscu, gdzie siła napędowa, przenoszona przez wał, jest przekazywana do np. przedniego napędu.  Ze względu na powiązanie z kątem ugięcia przebiegu siły napędowej, dotychczas skonstruowano kilka różnych rodzajów przegubów, które są stosowane w zależności od przeznaczenia.

Elementom napędu zawsze towarzyszą dość duże obciążenia. Z tego powodu zaleca się regularną kontrolę i ewentualną wymianę części samochodowych. Usterki z reguły objawiają się w postaci metalicznych stuknięć w trakcie pełnego skrętu lub drgań przenoszonych na cały samochód w trakcie jazdy.

 

Zapewniamy szeroką gamę komponentów napędu od renomowanych producentów. Nasza oferta skierowana jest w zasadzie do wszystkich marek samochodów, a w tym pojazdów ciężarowych oraz dostawczych. Każdy element, który znajduje się w naszym asortymencie, jest wnikliwie kontrolowany pod względem jakości wykonania. Gwarantujemy 100% bezpieczeństwa w trosce o naszych klientów.